Vaikų vasaros programa ,,Kūrybos keliais"

 

Ką tik pasibaigė dailės skyriaus organizuota vasaros poilsio programa „Kūrybos keliais“. Mokiniai turėjo galimybę prisiliesti prie tų kūrybos momentų, kurių nėra galimybės išmėginti  per mokslo metus. Pirmąją dieną keliaudami po Liaudies buities muziejų ne tik studijavo krašto istoriją, bet ir turėjo galimybę išmėginti juvelyro amatą. Jono Aliulio vadovaujami mokiniai ornamentavo žalvario juosteles, apdirbinėjo gintaro gabalėlius. Kiekvienas namo parsivežė po  paties pasigamintą žalvarinį žiedą bei gintarinį kaklo papuošalą.

 Bendradarbiaujant su visuomenės sveikatos biuro Lazdijų skyriumi, mokiniai kūrė sveiko maisto ženklo logotipą. Konkurso nugalėtojai bus išrinkti netrukus ir apdovanoti  mokslo metų pirmąją dieną. Mokykloje mokiniai lipdė molio reljefus, glazūravo bei mokėsi žiesti.

Įdomiausia nors kartu ir sudėtingiausia dirbti plenere. Su Kalvarijos meno mokyklos, Prienų „Revuonos“ bei Lazdijų meno mokyklos Krosnos skyriaus mokiniais smagiai leido laiką ir visą dieną tapė plenere „Po dangaus skliautu raštuotu“  Kvietkinėje Zigmo Buterlevičiaus sodyboje.

Jaukioje Lazdijų krašto muziejaus aplinkoje taip pat nepritrūko gražių vaizdų, kuriuos  mokiniai fiksavo akrilo, akvarelės ar guašo dažais. Po to vadovaujami Albino Šileikos mokėsi prieverpsčių ornamentų drožinėjimo pradmenų.

Smagios akimirkos gamtos prieglobstyje, kūrybiniai įkvėpimai  ar pokalbiai prie arbatos netruko prabėgti ir puikiai nusiteikę visi išsiskirstėme atostogauti, o rudenį dar kartą pažvelgsime į šį trumpą kūrybos kelią surengdami kūrybinių darbų parodą.

                                                            Programos vadovė Rita Vaickelionienė